Onze leerlingen van het spannende PlusProfiel Bètatalent van leerjaar 2 bezochten net voor de zomervakantie het Museum/ Sterrenwacht Sonnenborgh in Utrecht.
Leerlingen kregen uitgelegd en gedemonstreerd (!) hoe je aan de hand van het licht- en absorptiespectrum van de zon kunt achterhalen uit welke stoffen de zon is opgebouwd. Uiteindelijk konden leerlingen het geleerde in de praktijk brengen en zelf verschillende lichtbronnen onderzoeken met eenvoudige spectrometers en bepalen welke stof het licht voortbracht. Natuurlijk bezochten we de grote telescoop op het dak van de sterrenwacht die voor ons op de zon gericht werd. Met deze telescoop werden voor onze ogen ‘live’ zonnevlekken geprojecteerd.
Na al die zon zijn we naar de dichtstbijzijnde ijssalon in de Twijnstraat in Utrecht gerend voor lekker Italiaans ijs. Dit was een verkoelende afsluiting van een geslaagde excursie van het spannende PlusPorfiel Bètatalent!